KONST / Litografier / Färglitografi 12213587
nr 1221 3587
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Kvinna i arkad. Signerad, numrerad 110/360. Motivet: 38x28 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 december 2018
kl 20:25:44
3/12 20:17:58
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren